Zo sveta

Zo sveta

Obľúbené mestá, obľúbené miesta

Každý si predstaví pod slovom dovolenka to svoje. Niekto more, lehátko a v ruke osviežujúci drink, ja vidím, ako už mesiace predtým triedim a vyberám reštaurácie, bistrá a kaviarne, ktoré navštívim. Na cestovaní ma najviac baví spoznávať jednotlivé mestá podľa ich kuchyne, podľa ich unikátnych chutí. Od samotných ingrediencií, surovín a vôní cez konkrétne reštaurácie, kvalitu servisu až po to, ako jedlá servírujú a stajlujú na tanier. A toto sú moje doterajšie tipy pre vás.

 

12565341_931960366918322_4408906090511243899_n

Tips

Zatiaľ aspoň Amsterdam a Paríž, tešiť sa môžete na Berlín, Malagu, Budapešť či Prahu a ďalšie …

unnamed

 

Londýn

Zrejme nikto nebude odporovať, keď poviem, že Londýn je skutočne kulinárskym rajom pre všetkých foodies. Cestovala som tam kvôli kávovému festivalu (report nižšie), ale pravdaže, nenechala som si ujsť ani niekoľko zaujímavých reštaurácií, kaviarní a bistier, kde som nielen načerpala nové inšpirácie, ale najmä vyskúšala skutočne FAMÓZNE jedlá. Pozrite si list mojich najobľúbenejších:

Najlepšie hamburgery

IMG_1329

Byron

341 Upper Street, Islington, London, www.byronhamburgers.com

Určite si objednjate aj predjedlo, zapečené tortilly s cheddarom, jalapenos, avokádom a inými dobrotami.

Najpríjemnejšia kaviareň

Processed with VSCO with f2 preset

Workshop coffee

27 Clerkenwell Rd, Clerkenwell, London, www.workshopcoffee.com

Nechajte si odporučiť, filter naozaj stojí zato!

Musíte navštíviť

IMG_1327

Jamie Oliver

Ktorákoľvek Jamieho reštaurácia vás dostane. Ak hľadáte niečo viac na spôsob bistra, skúste Jamie Oliver’s Diner, ak niečo viac zážitkové, zájdite do Jamie’s Italian. A nikde nezabudnite na dezert! Čo viac vám poviem, Jamie je proste Jamie.

21 Shaftesbury Ave, Soho, London, www.jamieoliversdiner.com

Pivo/Bar

FullSizeRender

IMG_1331

Brewdog

45-47 Clerkenwell Rd, Clerkenwell, London, www.brewdog.com.

Ponuka pív je nekonečná a aby ste si ju naozaj vychutnali, zvoľte aj niečo menšie pod zub.

Na dobrý drink alebo pivo sa však môžete zastaviť skutočne kdekoľvek. Najlepšie – nasledujte dav – a cestou určite nevynechajte nejaký ten street market :-) napríklad Camden Market, kde okrem piva, objavíe najmä, ako skutočný street food vyzerá, vonia a hlavne chutí!

IMG_6245 IMG_6259

Bonus

IMG_1060

IMG_6315

Ak hľadáte výdatné, typické anglické raňajky, dokonca i v zdravšej verzii alebo vo vegetariánskej so sójovým párkom, skvelé benediktínske vajíčka, dobrú kávu, fresh, či čerstvé donuty, skúste Fix coffee alebo Look Mom no Hands!

♥ Pre všetkých coffee lovers ♥

IMG_6565

London Coffee Festival 2017

UK’s heaven for all coffee lovers, Old Truman brewery Brick Lane, London

Ak existuje raj pre všekých kávičkárov, potom je to kávový festival v Londýne. Tri dni trvajúci festival priniesol pod jednu strechu viac ako 250 pražiarní kávy, kopec kávových vychytávok, kavových koktejlov, doplnkov, súťaží, workshopov a nechýbal ani poriadny street food, Dj’s, živá hudba, dotiahnutý program a pravdaže, skvelá atmosféra.

Celý festival sa odohrával v starej trojposchodovej továrni, kde hladina kofeinu vo vašom tele bola nad limit už na prvom poschodí. Rozhodne to však stálo zato. Skofeinovať sa. Doslova. Jediné obavy vznikli pri balení domov. Ten pašerácky pocit kávového baróna, ktorý prenáša na Slovensko kilá kávy, na nezaplatenie.

Ale takto, ak bude možnosť, rozhodne si tento zážitok zopakujeme. Lístky sa dajú kúpiť na jednotlivé dni, pre dostačujúci zážitok celkom stačí jednodňová vstupenka, odporúčam však rozhodne VIP vstup, vyhnete sa skutočne dlhému čakaniu a užijete si VIP bar s drinkami, Dj’skym pultom, príjemný vzduch a miesto na oddych po prvom skofeinovaní sa. Plus, privátne toalety bez dlhého čakania. Rozhodne sa tiež oplatí prísť hneď ráno. Na obavy, že by ste mohli prísť prvý na miesto, môžete pokojne zabudnúť. Bonusom je, že polovica ceny za vašu vstupenku putuje na projekt Waterfall, vďaka ktorému majú ľudia v oblastiach, kde sa pestuje káva, čistú a pitnú vodu.

Záverečná rada: Pozor na alkoholové kávové drinky. Celkom silné, a nemám na mysli silné dvojité espresso… :)

Užitočné linky:

www.londoncoffeefestival.com

www.facebook.com/pg/TheLondonCoffeeFestival/about/?ref=page_internal

Fotoreport:

IMG_6459 IMG_6463 IMG_6472 IMG_6497IMG_6513IMG_6515IMG_6487IMG_6546 IMG_6550

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.