Ovsená kaša na dva spôsoby


Ovsená kaša na dva spôsoby

Deň sa môže začať! Vždy na inú chuť no s rovnako ľahkým postupom. Ovsené kaše sú skvelým raňajkovým jedlom, ktoré vie naštartovať deň a dodať telu potrebnú energiu na ráno. Takúto kašu si môžeme predpripraviť večer predtým a ráno ju dokončiť za pár minút. Alebo si ju nachystať do krabičky a dopriať si po rannej joge či cvičení.

 Čas prípravy 10 minút
2 porcie

TIP

Môžeme pridať akékoľvek ovocie, k vanilkovo kokosovej kaši sa hodia najviac maliny, kiwi prípadne mango, ku čokoládovej kaši jahody či čučoriedky. Kašu môžeme pokvapkať orieškovým olejom a posypať horkou čokoládou.

IMG_5319

IMG_5320

INGREDIENCIE

1 šálka drvených ovsených vločiek
1 šálka kokosovo mandľového nápoja Alpro
1 lyžička chia
2 banány
Chrumkavé domáce cereálie (POSTUP TU)
Sušený kokos
Granátové jablko
1/2 lyžičky vanilkového extraktu
Polovica pomaranča
2 lyžičky holadského kakaa
Štipka mletého kardamonu

IMG_5325

POSTUP

Ovsené vločky zalejeme večer polovicou šálky kokosovo-mandľového nápoja pridáme chia, prikryjeme a odložíme do chladničky. Ráno prilejeme ku vločkám zvyšné mlieko a pridáme jeden celý banán. Zmes mixujeme v mixéri pokým nedosiahne krémovú hustú konzistenciu a rozdelíme na dve časti.

K jednej pridáme vanilkový extrakt, granátové jablko, sušený kokos, quinoa domáce cereálie a nakrájanú polovicu druhého banánu.

K druhej časti pridáme holandské kakao, kardamon, pomaranč a rovnako nakrájanú zvyšnú polovicu banánu, kokos a cereálie.

Kašu môžeme pred tým, ako pridáme všetky ingrediencie na vrch, zohriať.

 

IMG_5321

 

IMG_5333

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.