Čučoriedkovo hruškový nápoj


Čučoriedkovo hruškový nápoj

Takýto smoothie nápoj z čerstvého ovocia mi dokáže skvelo naštartovať deň. Navyše, všetko sa dá pripraviť večer predtým a ráno už len hodiť do smoothie mixéra. K hruške sa hodia cereálie a ovsené vločky, takže s ingredienciami je veľmi ľahké experimentovať.

Čas prípravy 10 minút

Peľové zrniečka. Sú výborným posilňovačom imunity a v týchto drobných zrniečkach sa nachádza až 27 prvkov – minerálnych látok ( sodík, draslík, železo, vápnik, … pravdaže vitamíny a mastné kyseliny). Je to skvelá prevencia proti nachladnutiu. Prečisťuje organizmus, podporuje krvotvorbu, podporuje obranyschopnosť, trávenie, je však obzvlášť alergénnou látkou.

Čučoriedky zlepšujú naše videnie za šera, posilňujú obranyschopnosť a spolu s hruškami majú antibakteriálne účinky, pôsobia pozitívne na činnosť našich čriev, dokonca pozitívne stimulujú našu náladu. Hruška navyše pôsobí močopudne a tak sa vďaka nej z nášho tela rýchlejšie odplavujú škodliviny. Okrem vitamínov obsahuje najmä vápnik, fosfor a ľahko stráviteľné cukry.

Nápoj na fotografii je ozdobený levanduľou, tá má skôr ukľudňujúce účinky, a preto neodporúčam pridávať ju do nápoja napríklad ráno. Išlo skôr o vizuálnu funkciu, levanduľa bola použitá len ozdobu.

Processed with VSCOcam with lv01 preset

INGREDIENCIE

1 šálka čerstvých lešných čučoriedok
2 menšie zrelé mäkšie hrušky
1 lyžička agáve sirupu
5 lyžíc mandľového alebo kokosového mlieka, prípadne vody na zriedenie
1 lyžička peľových zrniečok

Processed with VSCOcam with lv01 preset

POSTUP

Čucoriedky poriadne premyjeme vodou, hrušky ošúpeme, nakrájame na väčšie kúsky a vložíme do mixéra spolu s čučoriedkami. Pridáme mlieko alebo vodu, agáve a vymixujeme do hladkého smoothie. Vrch posypeme peľovými zrniečkami.

Nezabúdajme, že ani s takýmito smoothies a nápojmi to netreba preháňať, teda napríklad nepiť takéto ovocné šťavy celý deň. Aj tu platí zlaté pravidlo „všetko s mierou“. Ovocie tiež obsahuje veľa cukru, preto by smoothies mali obsahovať vždy aj nejakú zeleninu. Tentokrát som neodolala…

Iný zaujímavý smoothie tip na raňajky nájdete TU.

 

Nutričné hodnoty

Včelí peľ (100 g) :  1 291,5 KJ,  308  Kcal, 25 g bielkoviny, 34 g sacharidy, 5 g tuky
Čučoriedky (100 g): 274 KJ, 65,5 Kcal, 0,8 bielkoviny, 14,7 g sacharidy, 0,7 g tuky
Hrušky (100 g): 247  KJ, 59 Kcal, 0,4 bielkoviny, 15,1 sacharidy, 0,4 g tuky

Processed with VSCOcam with lv01 preset

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.