Oreo a M&M bars


Oreo a M&M bars

Toto je obrovská cukrová bomba z Ameriky. Ale ani malý hriech občas nezaškodí a tieto bars sa dokonale hodia na štýlovú oslavu kde sú aj takéto hriechy povolené. Chutia lepšie na druhý deň a dajú sa zamraziť takže ich môžete kedykoľvek vytiahnuť a servírovať. 

 Čas prípravy 1 hodina na 1 párty

Neviem úplne príznačne preložiť slovo „bars“. Zvykli sme ich tak volať v Amerike a toto šikovné krátke slovo sa jednoducho dostalo do môjho slovníka ako tento recept do receptáru.

IMG_0919

INGREDIENCIE

1/2 šálky čerstvého masla plus troche masla na vymastenie plechu
1 veľké vajce
3 lyžice svetlého hnedého cukru
1 lyžičkaa vanilkový bourbon (nahraditeľné rovnakým množstvom extraktu, alebo vanilkovým strukom)
1 šálka hladkej múky
18 Oreo keksov nahrubo nasekaných (stačí zabaliť do hrubého mikroténového vrecka a rozbiť jemne tĺčikom)
1/2 šálky M&M lentiliek

POSTUP

Predhrejme si rúru na 180 stupňov. Plech si vymastíme maslom. Do väčšej misky vložíme zvyšné maslo, ktoré pomaly roztopíme v mikrovlnnej rúre. Po chvíľke pridáme vajce, hnedý cukor, vanilkový bourbon a vyšľaháme do hladka. Nakoniec vmiešame varechou múku a polámané oreo. Cesto preklopíme to menšieho plechu a silikónovou špachtľou rovnomerne rozotrieme.

Vrch posypeme M&Ms a dáme piecť asi na 20 až 22 minút. Či je koláč hotový otestujeme jednoducho špáradlom, stačí pichnúť do stredu cesta a pokiaľ ostane špáradlo čisté koláč je hotový. Skôr ako ho nakrájame musí vychladnúť. Úplne studený pokojne môžeme dať zamraziť do uzatvárateľných vreciek.

Processed with VSCOcam with f2 preset

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.