Citrónové pancakes


Citrónové pancakes

Čo môže spraviť víkendové ráno krajším, ako čerstvé, voňavé, nadýchané palacinky! Pancakes sú bez debaty vždy dobrým nápadom. Na raňajky, na večeru, na desiatu,… na pancakes je jednoducho vždy ten správny čas! Tak si nechajte chutiť a vyskúšajte osviežujúcu verziu obľúbeného pokrmu.

 Čas prípravy 25 min 4 porcie

Processed with VSCO with lv01 preset

INGREDIENCIE

200 g hladkej múky K-Classic značky Kaufland
1,5 lyžičky prášku do pečiva
2 lyžice práškového cukru
Kôra z jedného bio citróna
Šťava z polovičky citróna
260 ml mlieka K-Classic
1 väčšie vajce
1 lyžica oleja
Citrónová nátierka
Javorový sirup
Černice alebo iné drobné ovocie
Smotana na šľahanie K-Classic

Processed with VSCO with lv01 preset

POSTUP

Múku preosejeme a zmiešame ju s cukrom, citrónovou kôrou a práškom do pečiva.  Mlieko, citrónovú šťavu, olej a žĺtok zmiešame v ďalšej mise celkom na hladko. Bielok vyšľaháme do tuhého snehu. Najprv šľaháme pomaly a ku koncu môžeme zvýšiť na najvyššiu rýchlosť. Mokré a suché suroviny zmiešame a nakoniec primiešame opatrne špachtľou aj sneh.

Rozpálime si panvicu potretou troškou oleja (ak máme sprej použijeme sprej). Potom teplotu stíšime na strednú a lievance pomaly opekáme z každej strany do zlatista. Na druhú stranu pretáčame vždy až vtedy, keď sa začnú na povrchu tvoriť bublinky, vtedy vieme, že palacinka je správne upečená.

Podávame ešte teplé, natreté citrónovou nátierkou, preliate javorovým sirupom, s čerstvou šľahačkou a černicami.

Dobrú chuť!

Processed with VSCO with lv01 preset

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.